Genel Bakım ve Kullanım

anasayfabakım ve kullanımgenel bakım ve kullanımKapağı Kolay ve Güvenli Kapatmak için İpuçları: 
1. Kapağı kupanın üzerine yerleştiriniz.
2. Aşağı doğru bastırıp saat yönünün tersine doğru klik sesi duyana dek çeviriniz. Böylece kapak yuvaya oturur. 
3. Saat yönünün tersine doğru biraz daha döndürmeye çalışarak sıkıştırınız.

Lütfen çamaşır suyu, klor ve/veya güçlü kimyasal temizleyicileri kullanmayınız. Kupalarınızı daima kapakları çıkarılmış şekilde muhafaza ediniz. Bu sayede kupadaki ya da kapaktaki kapalı kalmaktan ötürü oluşan nemlenmeyi önleyerek, uzun vadede küf oluşumunu engellemiş olacaksınız. Yeni Contigo ® ürününüzü daha uzun ömürlü kılmak için, elle yıkamanızı tavsiye ediyoruz çünkü bu yol bulaşık makinasındaki deterjanın verebileceği zarardan çok daha hassas bir yıkamadır. Daha detaylı bir bilgi olarak, eğer kullandığınız kupa ya da kap bulaşık makinasında yıkanabilir özelliğe sahip ise, lütfen Bakım & Kullanım Talimatlarını okuyunuz. Tüm kapaklarımız bulaşık makinasında yıkanabilir.  

1. Lavabonuzu ılık su ile doldurup içine bulaşık sabunu ya da bulaşık deterjanı koyun. Su köpürtmek için çalkalayınız. 2. Kupanızı ve/veya kapağınızı köpüklü su içine daldırın ve iyice su almasını sağlayın.
3. Birkaç dakikadan birkaç saate kadar, isteğe bağlı olarak, kupanızı ve/veya kapağınızı ıslatınız. Kupalar ya da kapaklar çok kirleneceği için ne kadar uzun süre bekletilirse o kadar temiz sonuç elde edilir.
4. Yumuşak bir bez ya da sünger kullanarak kupanızın iç ve dış yüzeyini temizleyiniz. Kupanın içinde ve altında kalabilecek tortuları temizlemek için lütfen şişe için özel süngerlerden kullanın. Eğer gerekliyse lütfen pipet temizlemek için kullanılan küçük ve ince fırça ile kapağın iç kısımlarını temizleyin. Ek fırçalar için aşağıdaki kapak temizleme talimatlarını dikkate alın.

Eğer elle yıkama sonucunda kupanız ya da kapağınız tam olarak temizlenmediyse, ya da eğer kupa ya da kapak lekeli ya da kokuyorsa, biz aşağıdaki metotları tavsiye ediyoruz:

1. Lavabonuzu ¼ ölçeğinde yemek sodası ve ¼ ölçeğinde ılık su olacak şekilde doldurunuz.
2. Kupanızı ya da kapağınızı bu karışımın içine iyice daldırınız ki karışım her tarafa ulaşsın.
3. Bu sodalı karışım içinde kupanızı ve/veya kapağınızı birkaç saat bekletiniz.
4. Birkaç saat sonrasında bile kalan lekeler ve kirler için, tüm gece aynı karışım içinde bekletmeyi deneyiniz ve/veya nemli bir fırça veya sünger ile yine bir miktar sodalı karışımla birlikte ovalayınız. Ovalarken dış yüzeyinde eğer boyalı kısımları ve baskıları varsa lütfen dikkat ediniz, baskıların çıkmasına neden olabilir.
5. Su ile duruladıktan sonra bir havlu ya da hava kurutmasıyla kurutun.

  • Tüm AUTOSEAL kapakları bulaşık makinasında yıkanabilir. 

Eğer kapaklarınızı bulaşık makinası dışında temizlemek istiyorsanız, aşağıda listelenmiş olan elde yıkama metotlarını kullanabilirsiniz:

Her kullanımdan sonra kapağı durulayınız. Tam kuruma sağlamak için kapağı kupanızdan çıkararak muhafaza ediniz. Ağızlığı her kullanımdan sonra durulayınız, bulaşık makinasına atmadan önce mutlaka:  

1. Kapağı ters çeviriniz, bu sayede sıcak ve köpüklü su direkt içine temas edebilecek.
2. Ağızlığa köpüklü suyun erişebilmesi ve tekrar durulamak için düğmeye basarken kapağa, ağızlığa doğru hafifçe vurarak titretiniz.
3. En iyi sonuçlar için 1. ve 2. Adımları birkaç kez tekrarlayın. 
 

Kapağın üst tarafını temizlemek için

1. Çizmeyen bir sünger, fırça ya da temizlik bezi ile kapağı kapalı ve açık konumdayken temizleyin.
2. İçme deliğinden köpüklü suyun geçmesine izin verecek şekilde düğmeye basıp çekerek durulayın.

Çizmeyen bir fırça ya da sünger ile sıcak ve köpüklü suda kapağın alt kısmını temizleyin.

Eğer istenirse, küçük bir pipet temizleyici tarzında fırça ile/ ya da resim fırçası ile/ pamuklu bir fırça ile AUTOSEAL mekanizmasını temizlemek için kullanılabilir. Kapağın tersini çevirerek alt tarafının da sıcak ve köpüklü su ile temas etmesini sağlayın. Temizliği tamamlamak için aşağıda belirtilen alanları fırça ile temizleyiniz:

 

1. Kapağın alt tarafından uzanan orta plastik parça ve yan tarafları. Şekildeki “A” ve “C” kısımları.
2. Kapağın iç ve dış duvarları olan kısımları. Şekildeki “B” kısmı.
3. İçme bölümünün alt tarafı. Şekildeki “D” kısmı.

Köpüklü suyun mekanizmanın içinden rahat geçebilmesi ve temizlenmesi için bu işlemi tekrarlayın.